czwartek, 12 grudnia 2013

Twój świąteczny dom 2013


Zima zagościła już wszędzie, a wraz z nią zbliżają się święta. Niektórzy przez wiele tygodni przygotowują się by święta były naprawdę magiczne i nie zapomniane. Każdy chciałby by jego dom odzwierciedlał wyjątkowy nastój. Jest wiele sposobów na upiększenie domu w świąteczne ozdoby. Możemy wykorzystać rzeczy, które mamy i je ozdobić, albo dokupić kilka drobiazgów by coś zmienić odświeżyć. 
Pierwszy pomysł na dekoracje to "zimowy las".


Ten temat jest jednym z najprostszych i zabawnych sposobów dekoracji stołu. Jedyne co musimy zrobić to wyobrazić sobie, że na naszym stole jest zielony las pełen wesołych stworów. Kierując się wyobraźnią dekorujemy stół.  na początek kładziemy biały obrus to będzie nasz śnieg. Do tego stylu dekoracji wiele ozdób można zrobić ręcznie. 

W sklepach możemy kupić sztuczne gałązki świerku lub żywe albo same sztuczne igliwie, z szyszkami tez nie powinno być problemu. Podłużne pasmo świerku rozkładamy na środku stołu wplatając w nie różnej wielkości zielone i brązowe świece oraz szyszki. Podkładki i serwetki powinny również być brązowe i zielone by pasowały do całości dekoracji leśnego koloru. Na koniec można umieścić na środku małe drzewko choinkowe, a z kolorowego papieru powycinać małe gołębice i poprzyczepiać do owego drzewka.

Kolejny pomysł to "cukierkowa laseczka". Każdy zna ten słodki przysmak, od lat kojarzony ze świętami. Dlaczego by nie wykorzystać jej do ozdobienia domu? Ważne jest aby dobrać dobrze kolory nakrycia stołu. jest to jeden z najłatwiejszych sposobów dekoracji o ile zachowamy proporcjonalna ilość czerwieni do bieli. żaden z kolorów nie powinien dominować.

Dobrze by było znaleźć obrus i serwetki, które są w paski podobne do słodyczy. Najbardziej odpowiednie do tej inspiracji były by sztućce z plastikową rękojeścią i plastikowe biało czerwone kubki. obok sztućca możemy położyć po słodkiej laseczce do ozdoby. 
Środek stołu powinien zdobić wieniec z cieniutkich biało czerwonych wstążek przyczepionych np szpilką albo agrafką, a jego wnętrze niech połyskuje blaskiem białych i czerwonych świec o zróżnicowanej wysokości. Można również zakupić biało czerwone girlandy i przyczepić do boków stołu. Dodanie okrągłych ornamentów dodatkowo ozdobi stół nadając świątecznego charakteru.0 komentarze:

Prześlij komentarz