środa, 18 grudnia 2013

Zastosowanie palety barw w salonie - koncept 2014


Salon, inaczej pokój dzienny jest najważniejszym pomieszczeniem w naszych domach. A to dlatego, że właśnie w nim spędzamy najwięcej czasu wraz z całą rodziną. Temu pomieszczeniu poświęcamy ogromną uwagę, oczywiście wszystko po to by czuć się w nim dobrze i komfortowo. Właściciele zarówno domów jak i mieszkań stosują pewne połączenia atrakcyjnego wzornictwa by uzyskać optyczny efekt maksymalizacji pomieszczenia. Jednym z nim jest zastosowanie minimalnego design.
Oczywiście projektowanie wnętrz to również meble, często bardzo luksusowe. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na zamówienie wielofunkcyjnych, luksusowych mebli do salonu.
W rzeczywistości by nasz salon sprawiał wrażenie wytwornego nie musimy wydać wiele pieniędzy. Przy zastosowaniu kilku trików osiągniemy z łatwością taki efekt.


Jedna z możliwości to zastosowanie palety żywych kolorów w pokoju. By kolory zapewniały nam odpowiedni komfort i były dla nas jak najbardziej optymalne musimy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.


Najważniejsza to wielkość pokoju, jego całkowite gabaryty, wysokość również odgrywa tu dużą rolę. Kolejna kwestia to meble, których używamy.


Dopuszczalne jest zastosowanie mixu barw w stosowanych meblach, to dość innowacyjna metoda. Jednak trzeba do niej podchodzić ostrożnie by nie przesadzić z ilością kolorów, wówczas pomieszczeni może być przytłaczające.

Im większy rozmiar pokoju tym większe możliwości do zaprezentowania rożnych kombinacji barw. Ściany i sufit są bardzo ważne możemy zastosować kilka kolorów, które mogą być zintegrowane.


W pokoju przemyślane powinno być również oświetlenie. W zależności od naszych potrzeb można zastosować kilka świateł na ścianach i suficie. Odpowiedni odcień oświetlenia podkreśli użyte kolory.

źródło: freshomedecor.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz